Nábytok

Postupná inštalácia nástenného gymnastického rebríka

Dobrý deň! Toto je Małpiszon, ktorý vás krok za krokom prevedie procesom inštalácie cvičebného rebríka Next 1 na stenu. Aby som citoval klasiku: „Rím nebol postavený za deň“, takže nesľubujem, že pôjde o expresnú inštaláciu, ale pokúsim sa náš rebrík nainštalovať čo najrýchlejšie. Áno, viem – nie každý má rád čítanie pokynov. Nemá však zmysel nechať sa odradiť, pretože inštrukcie od MAŁ PISZON.pl sú jediné svojho druhu a napísané tak, že nasledujúce fázy je radosť sledovať. Každý krok je ilustrovaný a komentovaný mojou skromnou, opicou osobnosťou. Už za pár štvrťhodiny bude rebrík nainštalovaný a malý aj veľký Małpiszon sa na ňom budú môcť hojdať – poďme do práce!

Cenná rada:
Nepripevňujte rebrík na steny pokryté obložením.
Nepripevňujte rebrík k natiahnutým stenám.
Nepripevňujte rebrík na steny vyrobené z kg dosky.
Jediným vhodným stropom alebo stenou na montáž nášho rebríka je stena alebo betónový alebo tehlový strop.

Aby ste si uľahčili prácu, najskôr si pripravte pracovný priestor – zbavte sa všetkých nepotrebných predmetov z podlahy a rozbaľte naň našu súpravu. V balení s rebríkom nájdete zoznam častí súpravy a montážnych prvkov ako sú kryty alebo skrutky.

Ak chcete urýchliť proces inštalácie rebríka, požiadajte o pomoc druhú osobu.

Požiadavky na montáž nástenných rebríkov
Nástenné gymnastické rebríky, ktoré sú najobľúbenejším a najklasickejším modelom, sa montujú na nosnú stenu pomocou uhlových konzol. Uhlové konzoly sú pripevnené k stĺpikom rebríka na jednej strane a k bočnej stene miestnosti na druhej strane. Pri montáži dbajte na umiestnenie osi priečky vo vzdialenosti najmenej 10,5 cm od steny, čo poskytuje voľný prístup pre ruky pri uchopení priečok a pohodlný priestor pre nohy pri lezení. Rebríky do výšky 260 cm vyžadujú použitie najmenej štyroch uhlových konzol, dvoch pre každý stĺpik. Stena je pripevnená pomocou rozperných skrutiek a skrutiek s odporúčanou dĺžkou 80 mm pri zachovaní hrúbky steny najmenej 120 mm.

Vhodné miesto pre rebrík – udržiavanie bezpečnostných zón
Nezabudnite udržiavať bezpečnú zónu, t. j. voľný priestor okolo rebríka. Nemali by v ňom byť žiadne zbytočné predmety ani nábytok, s ktorým by sa školiaca osoba mohla zraziť. Dbajte tiež na dodržanie vzdialenosti od dverí – zóna nemôže prekrývať otvárací oblúk krídla dverí. Podrobnosti týkajúce sa tvaru a rozmerov bezpečnostnej zóny sú uvedené na obrázku nižšie.

Bezpečnostné pravidlá
Predtým, ako sa dostaneme k veci a začneme zostavovať výcvikové a krútiace vybavenie pre opice, predstavím vám ešte niekoľko základných bezpečnostných pravidiel. Tu sú:

Na rebríku môže naraz cvičiť jedna osoba.
Rebrík je vhodný pre deti staršie ako tri roky.
Deti do siedmich rokov by sa mali hrať na rebríku pod dohľadom rodiča.
Neskáčte priamo z priečneho rebríka na podlahu. Ak plánujete robiť akrobaciu so skákaním, umiestnite pod rebrík gymnastickú podložku. Tento typ matraca nemusí zaberať veľa miesta – v našej ponuke nájdete skladacie matrace, ktoré môžete odložiť, keď práve necvičíte.
Tento model rebríka by nemali používať dvaja ľudia súčasne.

Montážny návod
Dobre – teraz, keď je miesto pre rebrík vybrané a boli prečítané bezpečnostné pravidlá, môžeme začať zostavovať gymnastický rebrík. Prevediem vás tým krok za krokom a nechám vám niekoľko cenných tipov – začnime!

Vezmite horný polovičný rebrík (poz. 162) a namontujte naň polovičné svorky (poz. 28). Najlepšie je namontovať polovičné svorky pod priečky rebríka – akonáhle je to celé zložené, budú na nich spočívať. Poznámka: Neuťahujte skrutku na pripojenie polovičných klamps (položka 93) úplne, ale len natoľko, aby udržala polovičné svorky. V ďalších fázach ho budete musieť odskrutkovať.

Zaistite posuvné oblúky v montážnych svorkách – presne tak, ako je znázornené na obrázku. Ďalším krokom je zostavenie gymnastickej tyče a priečneho nosníka pomocou kľúča, ktorý je súčasťou súpravy. Urobte všetko tak, ako je znázornené na obrázkoch nižšie.

Dobre, teraz odskrutkujte 93 skrutiek a nainštalujte podložky (položka č. 85).

Konečne je čas na prelomový krok – spojenie oboch hlavných častí rebríka. Takže teraz pripojte spodný rebrík k hornému rebríku, ktorý ste doteraz skladali. Čísla prvkov a spôsob pripojenia sú uvedené nižšie:

Fíha, polovicu práce sme už urobili – teraz musíme rebrík pripevniť na stenu. Aby sme to dosiahli, musíme najskôr priskrutkovať montážne objímky (č. 29) so zátkami (č. 30). Sada by mala obsahovať šesť takýchto prvkov

Teraz pomocou polovičných svoriek (položka 31) pripevnite montážne objímky k rebríku. Pripevnite prvý pár polovičných svoriek nad prvým priečkou spodného rebríka. Ďalšia je tesne nad najnižšou priečkou horného rebríka a posledná je nad najvyššou priečkou horného rebríka. Nainštalované polovičné svorky priskrutkujeme pomocou skrutky 93, na ktorej konce nasadíme uzáver (položka č. 75). Podrobne sme to ilustrovali na nižšie uvedených výkresoch:

Páni – ste naozaj blízko cieľa! V tejto fáze uvidíte, ako bude rebrík vyzerať pripevnený k stene! Umiestnite rebrík na miesto, kde ho chcete namontovať, a pritlačte ho k stene.

Potom nechajte svojho asistenta ceruzkou nakresliť otvory v stenových prvkoch montážnych objímok – tu neskôr namontujeme skrutky na pripevnenie rebríka k stene. Ktoré otvory presne? Na obrázku nižšie ukazujeme:

Ach môj – sme si naozaj tak blízko, že mám chuť skákať už len pri pomyslení na akrobaciu, ktorú čoskoro urobíte na našom rebríčku! Dobre, nemá zmysel strácať čas rozprávaním – Montujeme hmoždinky do steny! Pomocou vŕtačky vyvŕtajte otvory na miestach vyznačených na stene. Teraz do nich zatlačte kotvy (položka č. 87) – môžete na ne zľahka poklepať malým kladivom. Zaskrutkujte a odskrutkujte kotevnú skrutku (položka č. 79) do každej hnanej kotvy.

A nakoniec – namontujte rebrík na stenu!

Nechajte jednu osobu umiestniť zostavený rebrík k stene – v otvoroch v stenovej časti montážnych objímok by mali byť kotvy. Teraz úloha pre druhú osobu: položte kovovú podložku (položka 81) na kotviacu skrutku (položka 79) a cez otvor v stenovej časti montážnej objímky ju zaskrutkujte do kotvy zatĺkanej do steny. Po utiahnutí skrutiek jednoducho nasuňte kryt na stenu montážnych objímok. Uzáver by mal maskovať utiahnuté skrutky. Fíha – nebudeme skrývať skutočnosť, že s touto zostavou je trochu zmätok, ale nebojte sa – všetko sme ukázali na nižšie uvedených výkresoch:

Voilà – Váš rebrík je zostavený a pripevnený k stene! Sada obsahuje aj gymnastické kruhy na lane. Vysvetlím, ako ich namontovať na rebrík. Ak ich z nejakého dôvodu nechcete inštalovať, určite prejdite na ďalší bod tohto návodu. Povieme vám, ako skontrolovať, či je rebrík správne zostavený a pripevnený k stene, a teda či je bezpečné na ňom trénovať.

Montáž gymnastických kruhov na rebrík
Na oboch klzných oblúkoch (poz. 53) pripevnite k nim vodidlo svoriek (poz. 49) a kovové svorky (poz. č. 100.2).

Laná pre gymnastické kruhy sú zakončené upevňovacím prvkom. V tomto prvku je otvor – zarovnajte ho s otvorom vo upevňovacej svorke a vložte doň poistný kolík (položka č. 100.3). Potom umiestnite podložky ako na obrázku nižšie a celú vec utiahnite skrutkou. Ako to presne urobiť, môžete vidieť na obrázkoch nižšie:

A takto viažeme gymnastické krúžky a lichobežníky:

Dobre – váš Next 1 gymnastický rebrík je teraz plne pripravený a môžete začať s príťahmi, ohybmi, vešaním a rôznymi inými akrobaciami. Na našom webe nájdete desiatky rôznych cvikov, ktoré je možné vykonávať na gymnastickom rebríčku. Ak máte akékoľvek otázky, zostávame vám k dispozícii – bavte sa a trénujte! Počítame aj s vašimi názormi na naše produkty.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *